Hlavní stránka

     Úvod

     O firmě

     Dřevěná okna a dveře

     Plastová okna a dveře

     Příslušenství

     Služby

     Reference

     Fotogalerie

     Aktuality

     Kontakt

  Úvod

Okna nejsou pouhými výplněmi stavebních otvorů. Vzhledem k faktu, že doma strávíte více než polovinu svého života, je třeba, aby Váš domov byl pro Vás i Vaše blízké příjemným a bezpečným místem, kam se budete rádi vracet.

 okna okna
 

Okna spojují interiéry s vnějším světem. Prostřednictvím oken do interiérů proniká nejen světlo, ale i vzduch a vnější život. Okna mohou zvýrazňovat a zároveň skrývat osoby a věci, upravují dojem velikostia objemu místností, vytvářejí rozdílná vnímání prostoru, tvoří atmosféru. Navíc, okna jsou jedním z dominantních architektonických prvků. Proto volba oken je podstatná pro sladění okolního prostředí s vnitřními systémy a koncepty jednotlivých domů.

Rozhodování o pořízení nových oken a dveří je pro každého rozhodnutím strategickým a převážná většina lidí se tak rozhoduje jedenkrát za život. Z tohoto pohledu je důležité uvědomit si všechny skutečnosti, které toto rozhodnutí ovlivňují a vybrat si správně.

Hlavním kritériem pří rozhodování jsou patrně ekonomické aspekty. Přesto je dobré ve vztahu k ceně respektovat v maximální možné míře i ostatní kritéria výběru jako jsou užitné vlastnosti, estetika, ekologie.
Při rozhodovacím procesu by si měl stavebník ujasnit, co od výměny oken očekává a co přesně chce z hlediska technického provedení výrobků. Trh s okny je v naší republice poměrně široký a pro orientaci v něm je nutno znát některé technické vlastnosti výrobků a zároveň jejich klady a zápory. K dostání z hlediska použitých materiálů jsou v současné době:

  • klasická dřevěná okna,

  • Zdvojená dřevěná okna

  • plastová okna,

  • hliníková okna,

  • dřevěná eurookna,

  • okna, k jejichž konstrukci je použito kombinace předešlých materiálů,

Z uvedeného vyplývá, že jedním z důležitých konstrukčních prvků je materiál použitý na rámy a křídla.Z hlediska tepelně izolačního, které je nejčastějším požadavkem, jsou dřevěné eurolamely a kvalitní vícekomorové plastové profily používané k výrobě oken téměř rovnocenné.

 

     AKCENT - Okna-dveře